БСП-Смолян избра нов областен председател, информират от пресцентъра на социалистите.
Лидерът на БСП Корнелия Нинова, зам.-председателите на ПГ на "БСП за България" Христо Проданов и Иван Ченчев и секретарят на ИБ на левицата Борислав Гуцанов проведоха срещи с актива на партията в област Смолян.
В продължение на 5 часа председателят на БСП изслуша председателите на ОПО в гр. Смолян, общинските председатели от общините в областта и общинските съветници. Бяха обсъдени изборите, работата на парламентарната група, действията на служебния кабинет, както и решения, свързани с бъдещи преговори за съставяне на правителство.
На проведения след изслушването областен съвет беше избран нов областен председател на БСП-Смолян. Това е Емил Хумчев - член на Изпълнителното бюро на левицата и три мандата член на Националния съвет на партията. Хумчев е бивш областен управител на града, 4 мандата общински съветник в БСП и председател на общинския съвет в Златоград за периода 2020-2022 година, допълват от пресцентъра на БСП.


16:17 / 25.10.2022
934
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.