Кралят на операта Пласидо Доминго ще изнесе концерт в София
Автор: Екип Burgas24.bg 11:04 / 30.05.2023Коментари ()1327
©
Пласидо Доминго ще изнесе концерт с популярни арии от обичани опери на 11 септември в Арена "София" .

"България, много съм щастлив , че отново ще бъдем заедно", написа тенорът на официалната си страница.

82-годишният певец, наричан "кралят на операта" е на световно турне, в което включи и София.

Музикални критици твърдят, че това ще е последното голямо турне за знаменития изпълнител.

Освен традиционни страни като Испания и Германия, в които често пее, Доминго този път включи държави като Узбекистан и Турция. На сцената той излиза с местни оркестри и кани за свои партньори млади оперни таланти, някои от които са финалисти на оперния конкурс "Опералия".

Конкурсът се смята за най-авторитетния в света. От  него тръгна и световната кариера на българското сопрано Соня Йончева.

В София на сцената в Арена "София" този път няма да видим Йончева, а две нови звезди - Дженифър Роули и Кристина Рамос. Очаква се да звучат арии и дуети от опери на Верди, Пучини и др.

Това е трето гостуване на Пласидо Доминго в България. Първото беше отново в Арена "София" през 2014 година. Тогава световният тенор вдигна на крака публиката с изпълнение на песента "Моя страна, моя България" на Емил Димитров.

През 2021 г. в разгара на пандемията от Ковид-19 Доминго пя под открито небе на Гала в София по поканата на Соня Йончева.

Концертът пред Храм-паметника "Св. Александър Невски" събра над 5000 зрители на площада и бе гледан от над 60 000 зрители чрез стрийминг в целия свят.

До края на годината той ще бъде показан по една от големите световни телевизии за класическа музика.

Тази седмица Пласидо Доминго отново ще застане на една сцена с българското сопрано в специална гала, посветена на диригента Даниел Баренбойт на фестивала в Залцбург. В нея ще участват още Чечилия Бартоли, диригентът Зубин Мета и други звезди на оперната сцена.

Екипът на Пласидо Доминго потвърди, че маестрото подготвя специална изненада за концерта в София на 11 септември в Арена "Армеец".



Още по темата: общо новини по темата: 6856
15.09.2024 »
17.05.2024 »
07.05.2024 »
22.04.2024 »
05.04.2024 »
10.03.2024 »
предишна страница [ 1/1143 ] следващата страница
Още новини от Любопитни новини:

https://www.burgas24.bg/novini/interesno/Kralyat-na-operata-Plasido-Domingo-shte-iznese-koncert-v-Sofiya-1696213
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.