"Фрапорт" подкрепя Фонда за развитие на летището в Бургас
Автор: Екип Burgas24.bg 16:15 / 19.03.2024Коментари ()2778
©
Както Burgas24.bg на среща днес в сградата на Община Бургас с представителите на всичките 13 общини в Област Бургас, концесионерът на Летище Бургас – "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД, потвърди официално своята финансова и експертна подкрепа за създаване на сдружение с нестопанска цел "Фонд за развитие на летище Бургас". Тя е по инициатива на кмета на Община Поморие Иван Алексиев, с председател на бъдещото сдружение – кметът на Община Бургас Димитър Николов.

Концесионерът на Летище Бургас активно приветства конструктивния диалог и заяви своето финансово участие с 200 000 лв. и подкрепи идеята за създаването на такъв фонд за стимулиране на целогодишни полети от и до Летище Бургас. Планира се всички преговори за такива полети с авиокомпаниите да се водят от общините, а "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД ще подпомага процеса. Решението за създаването на сдружението ще бъде взето от общинските съвети на 13-те общини до края на месец март, а учредително събрание се планира в началото на месец април.

"Приветствам конструктивния обмен, който имахме на срещата с кметовете. Със сигурност, ние подкрепяме всички усилия за увеличаване на зимния трафик и развитие на свързаността на Южното Българско Черноморие", заяви Главният изпълнителен директор на "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД – д-р Франк Кванте.

"За да продължи ангажимента си да създаде по-добро обществено разбиране за развитието на Летище Бургас, "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД ще продължи да комуникира подробно всички бъдещи стъпки в тази посока с медиите, общините и заинтересованите страни от туризма“, съобщават от екипа на концесионера на летището в "Сарафово“.



Още по темата: общо новини по темата: 16
28.03.2024 »
26.03.2024 »
19.03.2024 »
15.03.2024 »
15.03.2024 »
13.03.2024 »
предишна страница [ 1/3 ] следващата страница
Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/Fraport-podkrepya-Fonda-za-razvitie-na-letishteto-v-Burgas-2046028
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.