Диана Русинова за отстраняването на ръководството на ОПУ: Без действие няма промяна. Днес имаме първата стъпка и тя заслужава да бъде отбелязана
Автор: Илиана Пенова 16:41 / 02.04.2025Коментари ()1070
© Facebook
"Днес искам да изкажа своята благодарност към министъра на регионалното развитие и благоустройството, г-н Иван Иванов, за проявената решителност и бърза реакция след публично изразената ми позиция относно състоянието на пътищата у нас", това написа във Фейсбук профила си Диана Русинова.

"Отстраняването на ръководството на Областно пътно управление – Плевен е важна крачка към нормализиране на обществените отношения и ясен знак, че времето на бездействие и безотговорност трябва да приключи", заяви тя.

"Липсата на адекватна поддръжка, отсъствието на целево отделени средства за пътна безопасност и ремонт на инфраструктурата, както и хроничното отсъствие на реална отговорност през последните пет години струват човешки животи. Натрупаните с времето проблеми изискват незабавни мерки", категорична е Русинова.

"Искрено се надявам, че това ще бъде първата от серия решителни и последователни стъпки за осигуряване на безопасността на всички участници в движението. Без действие няма промяна. Днес имаме първата стъпка и тя заслужава да бъде отбелязана", пише още тя.

На 08 април 2025 г., Дианае Русинова заедно с екипа на European Center for Transport Policies, при предоставяне на необходимите разрешения, ще извърши проверка на фаталния участък между селата Телиш и Радомирци.

"Разчитам на активно съдействие от страна на институциите. Надявам се, че най-после ще бъдат намерени и осигурени необходимите средства за изготвянето на пълна оценка на състоянието на пътната инфраструктура и за приемане на конкретен план с ясен бюджет за подобряване качеството и безопасността на българските пътища", съобщи Русинова.

Припомняме, че първа за пътния инцидент и смъртта на 12-годишното дете съобщи именно Диана Русинова. По-късно тя се обърна към АПИ публично, обвинявайки агенцията за злощастния случай. 

От АПИ отговориха на Русинова, като казаха, че представтиели на неправителствени организации се опиткав д внушават се манипулативни твърдения. От Агенцията съобщиха също, че няма дефекти по пътната настилка и има нужната маркировка.

Днес министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разпореди проверка на АПИ и отстраняване на цялото ръководство на ОПУ – Плевен до изясняване на резултатите.



Още по темата: общо новини по темата: 507
22.05.2025 »
21.05.2025 »
20.05.2025 »
19.05.2025 »
17.05.2025 »
17.05.2025 »
предишна страница [ 1/85 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Diana-Rusinova-za-otstranyavaneto-na-rukovodstvoto-naOPU-Bez-deistvie-nyama-promyana-Dnes-imame-purvata-stupka-i-tya-zasluzhava-da-bude-otbelyazana-2505759
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.