Тошко Йорданов: АПС лъжат долно!
Автор: ИА Фокус 13:03 / 17.04.2025Коментари ()1302
©
"АПС лъжат долно. Когато подписаха анекс към споразумение, те твърдяха, че ще подкрепят правителството. Самият факт, че ги приехме за партньор беше доказателство, че няма влияние на Ново начало в кабинета", обясни Тошко Йорданов в ефира на NOVA.

"Те постоянно искат назначаване на хора по всички нива на държавните служби, като се започне от чистачка и се свърши с министър", каза той.

"Преговорите бяха пред разпад, защото още преди да подпишат анекса, се пазариха за това. След половин час страдание по нощите дойдоха и подписаха споразумението, уж че нямат претенции. На другия ден започнаха с изнудването", заяви депутатът.

"Изгубихме много време в разговори как искали да спрем проверки срещу техни хора. Проверките са легални, искаха да спасяваме и сина на тяхна кметица, обвинен в порнография", заяви Йорданов.

"Драмата им е, че те са свикнали да живеят и работят по този начин и когато получиха отказ, не виждат смисъл от участието си във властта. И ние не виждаме смисъл от тях, защото за какво ни е подобен партньор", коментира той.

По думите му мнозинството в момента е стабилно, защото ПП-ДБ няма да гласуват "за" вота на недоверие.

Ангажиментът на ИТН е само с ГЕРБ и БСП, а ДПС може само да решава дали да подкрепя нещо или не.

"В момента, в който усетим чуждо влияние в коалицията, ще я напуснем. Другото обаче са само глупости. АПС в коалицията бяха повече вредно, отколкото полезни. Те лъгаха за целта си", каза той.



Още по темата: общо новини по темата: 1007
22.05.2025 »
22.05.2025 »
22.05.2025 »
22.05.2025 »
20.05.2025 »
20.05.2025 »
предишна страница [ 1/168 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Toshko-Iordanov-APS-luzhat-dolno-2524119
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.