Трус от 3-а степен по Рихтер край Самоков, Гърция продължава да се люлее
Автор: Екип Burgas24.bg 09:35 / 05.02.2014Коментари ()1053
©
Земетресение от трета степен по скалата на Рихтер е регистрирано на около 58 километра от София, съобщава Европейският сеизмологичен център. Трусът е усетен в 5.54 часа сутринта в сряда и е с епицентър 15 км южно от Самоков и 58 км южно от София на дълбочина 15 км.

През нощта, малко след полунощ е регистрирано и земетресение в Гърция, край Коринтския проток, със сила от около 4 по Рихтер. Епицентърът на труса е на около 130 километра от Кефалония, която преди дни беше ударена от земетресение от 5,8 по Рихтер, при което имаше разрушена инфраструктура и пострадаха хора.

Трус е отчетен и в турската част на Тракия, на около 85 километра от границата с България. Земетресението е станало малко преди 4 часа сутринта и е от 3-а степен. Усетено е в епицентъра и по високите етажи в Истанбул.



Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Trus-ot-3-a-stepen-po-Rihter-krai-Samokov-Gurciya-produlzhava-da-se-lyulee-477249
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.