Бойко Борисов откри новата сграда на ИАРА в Бургас
Автор: Екип Burgas24.bg 12:46 / 18.06.2015Коментари ()2569
© Burgas24.bg
След дълго закъснение премиерът Бойко Борисов откри новата сграда на ИАРА в Бургас, предаде репортер на Burgas24.bg. Първоначално събитието бе насрочено за 11 ч., но Бойко и министрите се забавиха повече от час.

Лентата на новата сграда преряза министърът на земеделието и храните Десислава Танева, кметът на Бургас Димитър Николов и изпълнителният директор на ИАРА - Янчо Янчев.

Премиерът Борисов пожела успех на експертите от ИАРА на новите им работни места. Стана ясно, че с негово съдействие рибарското селище "Ченгене скеле" вече е одобрено като допустим бенефициент по новата Програма за морско дело и рибарство 2014-2020. Така Община Бургас може да осигури европейски средства за неговата модернизация.

"Бургас е важен център за сектор рибарство - повечето от регистрираните риболовни кораби и  от добива на риба се извършва на територията на Област Бургас. Това ще ви облекчи", обърна се към хората от бранша министърът на земеделието и храните Десислава Танева. Тя добави, че днес започва разяснителна кампания в Бургас, която да запознае рибарите с всички възможности за кандидатстване по новата европейска програма за морско дело и рибарство.


След церемонията всички разгледаха новата сграда, след което се насочиха към "Сарафово", за да открият новото пристанище.


Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/Boiko-Borisov-otkri-novata-sgrada-na-IARA-v-Burgas-564368
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.