Решават с колко да скочат осигуровките от догодина
Автор: Екип Burgas24.bg 09:00 / 10.09.2015Коментари ()957
© Burgas24.bg
Днес е последният ден, в който бизнесът и синдикатите имат възможност да се договорят за минималните суми в 86 икономически сектора, на които ще се осигуряват работниците от догодина, информира Нова тв.

До момента съгласие за ръст на минималния осигурителен доход има за повече половината браншове. Средно ръстът е с около 8% - точно колкото синдикатите пожелаха да се вдигне дохода за секторите, в които споразумение няма.

Там, където не се постигне съгласие, ще трябва да се намеси социалният министър. От своя страна бизнесът поиска в секторите без споразумение да има нулев ръст.

В същото време от КНСБ размахаха пръст и се заканиха, че там, където браншовете отказват преговори, да има проверки на НАП, за да се установи дали не се плаща под масата и не се укриват пари за осигуровки.



Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Reshavat-s-kolko-da-skochat-osigurovkite-ot-dogodina-581877
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.