С музика и уютна атмосфера стартира 10-ото издание на Есенните литературни празници
Автор: Екип Burgas24.bg 18:08 / 30.09.2008Коментари ()629
С приятна музика и уютна атмосфера в обновеното фоайе на бургаската опера, утре /1 октомври/ от 19.00 часа, ще стартира X - то издание на Есенните литературни празници. Входът за всички граждани, желаещи да посетят мероприятието, е свободен.

Тази година за първи път в програмата на събитието са интегрирани различни видове изкуства - театър, музика и литература.

Празничното откриване ще започне с изпълнение на класическа музика от струнен квартет и изпълнение на солисти и инструменталисти от бургаската опера. Гостите ще имат възможността да се докоснат до уникалното творчество на бургаските поети от 60-те и 70-те години на миналия век, които са положили началото на литературния живот в града - Христо Фотев, Петя Дубарова, Стойчо Гоцев, Димитър Велинов, Реджеб Кюпчу, Николай Искъров, Янаки Петров, Иван Апостолов, Димитрина Баева, Иван Ванев, Гено Генов и Илия Буржев.

В спектакъла за първи път ще бъдат използвани интересни и рядко излъчвани документални записи на големия бургаски поет Христо Фотев и незабравимата Петя Дубарова, както и документални кадри от стария Бургас от първата половина на XX век. Музикално - поетичната вечер ще бъде с надслов „Романтичен полет над Бургас" и има амбицията в бъдеще да прерастне в добра традиция.

С празничното откриване ще бъде поставено началото на Артцентър Опера и ще се отбележат Денят на поезията и Световният ден на музиката.

В рамките на цял месец почитателите на хубавата музика и стойностна поезия ще могат да се насладят на богатата и пъстра с мероприятия програма. Организатори на мащабното културно събитие са Община Бургас и Оперното Филхармонично дружество.



Още новини от Любопитни новини:

https://www.burgas24.bg/novini/interesno/S-muzika-i-uyutna-atmosfera-startira-10-oto-izdanie-na-Esennite-literaturni-praznici-61015
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.