Върнаха книжката на Местан
Автор: Екип Burgas24.bg 17:19 / 22.04.2019Коментари ()2864
©
Кърджалийският съд отмени постановлението на прокуратурата, с което беше отнета книжката на лидера на ДОСТ Лютви Местан, обвиняем за причиняването на катастрофа, при която загина дете, предаде bTV.

По-рано днес той отправи неочаквана жалба до прокуратурата. Магистратите отмениха постановлението на прокурор при Окръжна прокуратура – Кърджали, с което е отнето временно свидетелство за управление на МПС на политика. Съдът е приел, че единствения мотив, с който се обосновава постановяването на ограничителната мярка е, че се взема с цел да бъде осуетено извършването на друго престъпление от обвиняемия.

Според магистратите от събраните до момента данни по случая с Лютви Местан не се установява разследваното деяние да се отличава с по-висока от типичната за този вид престъпления обществена опасност. Освен това липсвала ясно извършването на какво друго престъпление ще бъде осуетено с отнемането на свидетелството за правоуправление на политика. Определението на съда е окончателно.



Още по темата: общо новини по темата: 47
26.03.2024 »
23.11.2023 »
01.09.2023 »
06.06.2023 »
21.02.2023 »
13.01.2023 »
предишна страница [ 1/8 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Vurnaha-knizhkata-na-Mestan-864689
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.