Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Показват в Природонаучния музей триизмерни модела на риби, делфини и медузи
Автор: Екип Burgas24.bg 10:26 / 10.08.2022Коментари ()1212
©
Едни от най-атрактивните черноморски обитатели – двата вида медузи, зарган, скорпид, калкан и др., ви очакват в Природонаучната експозиция на РИМ Бургас, представени по един различен начин. Изложбата включва 10 триизмерни модела на риби, делфини и медузи. Те представят не само характерните белези на тези черноморски обитатели, но са направени и в техните реални размери. Макар и само за кратко, по време на откриването на изложбата, посетителите имаха възможност да научат и за друг интересен вид – белошипата ветрушка, представена също с 3Д модели, част от проект "Живот за белошипата ветрушка“ LIFE19 NAT/BG/001017.

Инсталацията е част от проект BSB142 BioLearn "Екологично съзнание и поведение за спиране на замърсяването в значими влажни зони на Черноморския басейн“, финансиран от Съвместна оперативна програма за трансгранично сътрудничество "Черноморски басейн 2014-2020“ и изпълняван от СНЦ "Зелени балкани“. Тя ще може да се разгледа в залата на Природонаучната експозиция на ул. "К. Фотинов“ 30 до края на лятото.


Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/Pokazvat-v-Prirodonauchniya-muzei-triizmerni-modela-na-ribi-delfini-i-meduzi-1323233
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.