Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Българската фондова борса и УНСС ще готвят елитни специалисти в областта на капиталовите пазари
Автор: Екип Burgas24.bg 19:51 / 26.10.2022Коментари ()1143
©
Българската фондова борса и Университета за национално и международно стопанство (УНСС) подписаха споразумение за сътрудничество, информират от Борсата.

Двете страни ще си партнират в обучението на висококвалифицирани специалисти в областта на капиталовите пазари.

Споразумението беше подписано в рамките на XIX-то издание на Младежкия икономически форум, организиран от Студентският съвет при УНСС.

В рамките на форума доц. д-р Маню Моравенов, изпълнителен директор на

БФБ изнесе лекция "Перспективи и предизвикателства пред Българската фондова борса".

"Динамично развиващата се глобална финансова среда стимулира още по-голяма синергия между бизнеса и академията. Това в краткосрочен план е изцяло в полза на бъдещите експерти, които ще се влеят на капиталовия пазар, а с по-далечен хоризонт – на икономическия просперитет на страната ни", каза доц. д-р Моравенов.


Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Bulgarskata-fondova-borsa-i-UNSS-shte-gotvyat-elitni-specialisti-v-oblastta-na-kapitalovite-pazari-1441864
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.