Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Украинците публикуваха видео с унищожаването на огнехвъргачна система "Солнцепек"
Автор: Екип Burgas24.bg 17:26 / 09.09.2023Коментари ()864
©
Видео от работата на 27-ма бригада на Националната гвардия на Украйна по унищожаването на руската тежка огнехвъргачна система "Солнцепек" е публикувано от министъра на вътрешните работи на Украйна Игор Клименко в Telegram, предаде РБК-Украйна.

"Солнцепекът е унищожен. В действие е въздушното разузнаване на 27-ма бригада на Националната гвардия. Системно работим по техниката на противника", пише Клименко.

Тежката огнехвъргачна система "Солнцепек" се използва за унищожаване на лека бронирана техника, както и на жива сила на открит терен. 

Термобаричните боеприпаси на системата образуват експлозивна смес и след това я детонират. По време на детонацията атмосферното налягане в облака скача и също толкова бързо пада. Дори и да има оцелели от самата експлозия, съществува риск от смърт от разкъсване на вътрешни органи поради внезапен спад на налягането.




Още по темата: общо новини по темата: 4403
01.05.2025 »
28.04.2025 »
28.04.2025 »
26.04.2025 »
25.04.2025 »
21.04.2025 »
предишна страница [ 1/734 ] следващата страница
Още новини от Международни новини:

https://www.burgas24.bg/novini/mejdunarodni/Ukraincite-publikuvaha-video-s-unishtozhavaneto-na-ognehvurgachna-sistema-Solncepek-1817539
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.