Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Д-р Здравко Димитров: Д-р Константинов е ценностен лекар с ясна позиция за здравата реформа
Автор: Екип Burgas24.bg 14:49 / 30.09.2010Коментари ()8170
Д-р Стефан Константинов е един наистина ценностен лекар, човек с виждане и ясна позиция за здравата реформа. Това коментира д-р Здравко Димитров, председател на БЛС - Бургас. "Ако зависи само от него, според мен, може да се справи и може да направи доста добри неща в здравеопазването. Много е важно да има политическата воля да се остави, които и да е министър в момента, да работи самостоятелно, да променя системата и действително здравеопазването да бъде откъснато от Министерството на финансите", каза още д-р Димитров. Много важно за една здравна реформа е министърът да има добри виждания и подкрепата на финансовото министерство.

"Няма ли финанси и Господ да стане министър здравеопазването няма да може да бъде оправено. Засега подкрепям кандидатурата на д-р Константинов за здравен министър, само ако наистина му се разреши да работи с идеите си, а не да бъде един фигурант и бушон, който при най-малкото неблагополучие ще бъди изгорен", посочи още докторът. "Здравната реформа може да се случи само, когато в нея участват тези, които трябва да я осъществят т.е. лекарите. За това Лекарския съюз активно трябва да участва в реформата, тъй като при нас са експертите и познават системата. Министерството и съсловните организации активно трябва да участват заедно. Нужна е политическа воля да се приемат от парламента за да се приемат всички закони и промени, такива които действително ще се случат в здравеопазването", посочи още д-р Димитров.

"В противен случай създаването на изкуствена здравна реформа, измислена лабораторно, няма да просъществува в никаква форма. Новият екип на Министерството на здравеопазването активно трябва да търси експертите и Лекарския съюз като цяло. Ако лекарите приемат реформата като добра, тя много бързо би станала", каза още специалистът. "Не говорим за кардинални реформи, а за промени, които действително ще са добри за цялата система. Работа на държавата е да мислят от къде тази система ще бъде финансирана, което никак не е маловажно", посочи още д-р Димитров.

Източник: Агенция "Фокус"



Още по темата: общо новини по темата: 3
06.10.2010 »
30.09.2010 »
29.09.2010 »
Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/D-r-Zdravko-Dimitrov-D-r-Konstantinov-e-cennosten-lekar-s-yasna-poziciya-za-zdravata-reforma-195251
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.