Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Археолозите все още работят върху мощите на Свети Йоан Предтеча
Автор: Екип Burgas24.bg 09:25 / 15.10.2010Коментари ()1471
© Burgas24.bg
Археолозите продължават да работят върху мощите на Свети Йоан Предтеча, съобщи проф. Казимир Попконстантинов. Според него всяко откритие е ценно, няма по-добро, всички са еднакво значими за археолога.

"Трябва да бъде направен анализ от А до Я на всичко, което открихме в Созопол" - каза археологът проф. Казимир Попконстантинов. Той сподели, че нито е огорчен, нито пък обиден от факта, че някои хора се съмняват в истинността на мощите на Свети Йоан. "Ние сме единствените, които имаме сертификат... текстът, който се вижда на кутийката, която открихме, ясно показва, че това са мощите на Свети Йоан" - каза той. По думите му в последните 500 години няма сведения за открити мощи на Свети Йоан Предтеча.

В края на месеца в Созопол ще бъдат представени окончателните резултати от археологическите открития, направени през годината.

Източник: EkipNews.com




Още по темата: общо новини по темата: 34
24.11.2011 »
10.06.2011 »
16.04.2011 »
16.11.2010 »
12.11.2010 »
18.10.2010 »
предишна страница [ 1/6 ] следващата страница
Още новини от Регионални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/regionalni/Arheolozite-vse-oshte-rabotyat-vurhu-moshtite-na-Sveti-Ioan-Predtecha-198978
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.