Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Връхлитат ни 30-градусови температури
Автор: Екип Burgas24.bg 12:16 / 02.05.2025Коментари ()688
© Burgas24.bg
В неделя и понеделник времето ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност, главно в планинските райони в западната половина от страната ще има и изолирани краткотрайни валежи. Вятърът ще остане с южна компонента, слаб, временно ще стихва. 

Температурите ще се повишат още и в понеделник минималните ще бъдат между 10° и 15°, а максималните - между 25° и 30°, по-ниски по Черноморието. Във вторник въздушната маса над страната ще се лабилизира и до края на периода ще остане неустойчива. 

Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, във вторник на повече места в Западна и Северна България, а през следващите дни из цялата страна ще има краткотрайни валежи, след обяд - с гръмотевици. 

Повишава се вероятността за локални значителни количества на валежите и градушки. С ориентиране на вятъра от северозапад ще прониква относително хладен въздух и температурите ще се понижават, в петък минималните ще бъдат между 7° и 12°, а максималните - между 18° и 23°.


Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Vruhlitat-ni-30-gradusovi-temperaturi-2541295
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.