Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
ИАРА завърши успешно проект за обучение на служителите си
Автор: Екип Burgas24.bg 13:59 / 30.09.2015Коментари ()1452
©
Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури успешно приключи проект за повишаване на експертния капацитет на работещите в нея под името "Повишаване на професионалната квалификация на служителите на ИАРА за по-ефективно и ефикасно изпълнение на служебните им задължения".

Проектът се изпълнява по договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ № 14-22-42/28.10.2014 г. и е със срок 12 месеца. Бюджетът е предоставен по оперативна програма "Административен капацитет" (2007-2013), съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд и е в размер на 198 232, 62 лв.

На заключителна пресконференция днес директорът на дирекция "Административно и правно обслужване"- Петър Петров, представи дейностите и резултатите, постигнати с изпълнението на проекта. През изминалите месеци са организирани три специализирани обучения, проведени в Бургас и Боровец. Те са обхванали както служители на държавната агенция от всички 27 териториални поделения, така и представители на централното управление в Бургас. Как се контролира изпълнението при стопански и любителски риболов, какви са правата и задълженията на актосъставителите и какви са най-честите грешки, допускани от административния орган са темите, по които са проведени първоначалните два семинара. Особено внимание е обърнато на тежестта на доказване, която е изцяло задължение на административно- наказващия орган. Участниците са затвърдили знанията си с практически задачи по съставяне на административни актове и наказателни постановления. Голям интерес е предизвикала и симулацията на съдебни процеси по обжалване на постановените актове. Двете обучения са се провели с общ хорариум от 64 часа, а всички 104 участници са получили поименни сертификати за преминалите обучения. Третото обучение е било с продължителност 24 учебни часа и е било концентрирано върху контрола при търговия и превоз на риба и други водни организми. В него са обучени тридесет и двама от служителите на ИАРА.



Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/IARA-zavurshi-uspeshno-proekt-za-obuchenie-na-sluzhitelite-si-586227
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.