Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
РИОСВ: Дейностите по премахване на дървесна растителност в района на къмпинг "Арапя“ не са в нашите правомощия
Автор: Екип Burgas24.bg 16:55 / 01.02.2019Коментари ()3337
© Нова телевизия
Във връзка с изнесена информация за изсичане на дървета при строителството на къмпинг "Арапя“, уточняваме, че дейностите по премахване на дълготрайна дървесна растителност от терена не са в правомощията на РИОСВ Бургас, съобщават от там. Имотът не попада в защитена територия, нито в защитена зона по НАТУРА 2000. На терена няма регистрирани вековни забележителни дървета, които да попадат  под защитата на Закона за биологичното разнообразие.

По време на процедурата по разглеждане на инвестиционното предложение е представено становище от ТП "ДЪРЖАВНО ГОРСКО СТОПАНСТВО“, според което след направена на терен проверка става ясно, че имотът не попада в горска територия.

Поддържането на зелената система и премахването на растителност са в правомощията на общината, на чиято територия се намира обектът.




Още по темата: общо новини по темата: 24
24.07.2020 »
18.06.2020 »
18.06.2020 »
16.06.2020 »
15.06.2020 »
12.06.2020 »
предишна страница [ 1/4 ] следващата страница
Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/RIOSV-Deinostite-po-premahvane-na-durvesna-rastitelnost-v-raiona-na-kumping-Arapya-ne-sa-v-nashite-pravomoshtiya-846482
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.