34-годишен румънец омая българка с тенджери и открадна голяма сума пари от дома й

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:56 / 09.03.2023
1106
За броени часове криминалисти от Четвърто РУ задържаха мъж, откраднал голяма парична сума от дома на пловдивчанка, съобщийа от полицията в Пловдив.

С постановление на Районна прокуратура – Пловдив извършителят – 34 годишен румънски гражданин, е привлечен като обвиняем.

Работата на служителите започнала вчера, след като жителка на областния град се оплакала, че от апартамента й са откраднати 8500 лева. Потърпевшата посочила, че липсата на парите установила във вторник, когато изпратила непознат посетител. Мъжът я бил заговорил на улицата на неправилен български език под предлог, че й подарява луксозен комплект тенджери по повод Международния ден на жената.

Приятно изненадана от жеста, пловдивчанката се съгласила непознатият да я откара с автомобила си до нейния адрес, заедно с обемистия кашон. Там мъжът помолил домакинята да му даде пари за транспорта, а тя му платила от плик, който извадила от определено място. 

Последвало искане от страна на госта и за чаша вода, след което той си тръгнал с обещанието, че ще донесе още един подарък, но повече не се върнал. По случая са предприети множество оперативни и издирвателни действия, а от преглед на видеокамери в района е засечен автомобилът под наем, с който извършителят се придвижвал.

В близост да адреса на потърпевшата мъжът е задържан, установена е самоличността му – румънски гражданин на 34 години. Пред разследващите той направил пълни самопризнания, а откраднатата от него сума е иззета. По случая е образувано досъдебно производство. След доклад на материалите в Районна прокуратура – Пловдив на мъжа е повдигнато обвинение, задържан е за срок до 72 часа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
"Възраждане" възстанови паметника, заради който Русия започна нак...
Корнелия Нинова: Не сме имали друго правителство, което за толков...
Ще приемем ли еврото: Какво представлява конвергентният доклад, к...
Ще приемем ли еврото: Какво представлява конвергентният доклад, к...
Георги Бърдаров: 40% от територията на България попада в т.нар. г...
НИМХ излезе с дългосрочната прогноза


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).