Асен Василев към Борисов: Да подпише декларацията и ще започнем разговори!

Автор: ИА Фокус
Коментари (4)
14:44 / 14.12.2024
1761
Нека да подпише декларацията и ние ще започнем разговори, както стана с БСП." Така съпредседателят на "Продължаваме - Промяната" Асен Василев отговори на думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

Той коментира и бюджета за догодина: "Това, което виждаме е, че трябва първо поправка в разходната част. След това може да се говори за това какви са приходите. Когато разходната част е сбъркана, от там нататък всичко друго е сбъркано".

На въпроса дали е възможно тази година да бъде приет Бюджет 2025, Василев зави пред NOVA: "До колкото разбирам, разговорите са били на председателски съвет във вторник да се приеме за работа на НС, а в сряда - комисии. Тоест на извънредно заседание? Ако се изберат комисии в сряда, бюджетна комисия обикновено работи в четвъртък, така че при условие, че бюджетът вече е внесен, работата може да тръгне на първо четене в бюджетна комисия. Ако не се изберат комисии в сряда, тогава отиваме напред във времето".

"Ние заявихме  още от парламентарната трибуна, че не трябва да се излиза във ваканция, а да се работи всеки ден, защото е изключително важно бюджетът да се приеме в рамките на тази година, ако въобще е възможно с това забавяне", каза още той.

Попитан дали биха подкрепили 9% увеличение на тока, каквото предвиждат от КЕВР,  Василев посочи, че първо трябва да се види на каква база се иска това увеличение. "Когато кабинетът Петков беше гласуван пак в същия ден, беше направено такова необмислено искане за увеличение на тока. Тогава беше сложен мораториум на цената на тока и това не попречи на стабилността на енергийната система на страната", добави той.

Виж коментарите (4)

Още по темата (1011):
25.05.2025 Киселова: Конституционният съд със своя акт ще сложи окончателно край на този спор
23.05.2025 ПП-ДБ за предложението на Пеевски: На такива шантажи не се поддаваме
23.05.2025 Пеевски със законопроект: Без субсидия и офиси за партии, чиито лидери са с обвинения по НК
23.05.2025 Предлагат признаването на собственост върху имота при недостатъчно документи да става чрез разпит на трима свидетели
22.05.2025 Пеевски чака обяснение от ПП-ДБ за казуса с Никола Минчев
22.05.2025 ПП-ДБ предлагат България да въведе санкциите по "Магнитски"
Още новини от Национални новини:
Караджов: Отнемаме лицензи на транспортни фирми
Километрично задръстване на АМ "Тракия"!
Шофьорите помнят и този зрелищен удар на камион на магистрала
Учител: Граматиката остава сериозно препятствие за много ученици
Зимата се завърна в края на май: Заваля сняг
Иван Иванов: Поканих преди четири дни Диана Русинова да стане дир...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).