Астрономическата есен започна у нас в 4 часа и 4 минути

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
08:45 / 23.09.2022
442
На днешния 23 септември в 4 часа и 4 минути у нас настъпи есенното равноденствие и започна астрономическата есен, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Слънцето в София изгрява днес в 7 часа и 15 минути и залязва в 19 часа и 21 минути. Продължителността на деня е 12 часа и 5 минути. 

Есента е един от четирите сезона в умерения пояс. Астрономически тя започва с есенното равноденствие, което е около 23 септември в Северното полукълбо и около 21 март в Южното полукълбо. Според метеорологията есенни са месеците - септември, октомври и ноември в Северното полукълбо, както и март, април и май - в Южното полукълбо.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Ето къде все още може да се купи апартамент за 800 евро на квадра...
Починалото 7-годишно дете е имало здравословни проблеми преди да ...
Получаваме сериозна сума при повреден или изчезнал багаж
Над 10 хил. българи се отказаха от втората си пенсия
Мутри пребиха жестоко четирима мъже пред магазин, докато си пият ...
Майката на Магдалена от Хасково: Тя не е убита само от Иван!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).