БЧК стартира благотворителна кампания в подкрепа на деца, пострадали при катастрофи

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
12:54 / 05.08.2019
1198
Българският червен кръст стартира Втора национална благотворителна кампания в подкрепа на деца, пострадали при пътни инциденти. Целта е в началото на новата учебна година, общественото внимание да бъде насочено към проблема с увеличаващия се детски пътен травматизъм и да се наберат финансови средства, с които да бъде подпомогнато лечението и възстановяването на най-невинните жертви на "войната“ по пътищата.

За съжаление статистиката е тревожна, броят им се увеличава драстично с всяка изминала година. Само за 2018 г. 35 деца загубиха живота си, а 1132 бяха ранени.

От 5 август до 31 октомври 2019 г. със SMS на кратък номер 1255 може да бъде направено дарение от 1 лев за лечението на дете, пострадало при злополука на пътя.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
България участва в най-големия благотворителен маратон в света
Домашните пантофи: Естетика срещу хигиена. "Чехли за гости? Не, б...
Прокуратурата разследва смъртта на детето, което издъхна напът за...
Проф. Румяна Коларова: Успешността на това правителство не бива д...
Експерт: Голяма подигравка с потребителите е да се замразява месо...
Доходите на най-бедните 20% от българите са точно 7 пъти по-ниски...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).