БСП сезират прокуратурата за скандални нарушения в Столична община

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
14:31 / 26.11.2021
931
Народните представители на БСП от София Георги Свиленски и Христо Проданов, и общинските съветници от левицата в София Михаил Ставрев, Иван Виделов и Диана Тонова внасят сигнал в прокуратурата за драстични нарушения и злоупотреби при провеждане на обществена поръчка за над 50 млн. лв, съобщават от пресцентъра на партията.

Поръчката е за поддържане на зелени площи, паркове и градини в Столична община за период от 5 години. Сигналите касаят допускане на участия и класиране на фирми, които не отговарят на конкурсната документация и са подали документи с невярно съдържание, което според закона води до отстраняването им и включването им в забранителен списък за 5 години.

Този тип грандиозни нарушения са практика за управлението на ГЕРБ както на национално ниво, така и на местно равнище. Примери за нарушение в тази обществена поръчка са следните нередности: участие с несъществуващата техника, бракувана, запорирана или свалена от отчет, както и техника с фалшифицирани фабрични номера.

За всички тези нарушения е уведомен кметът на град София Йорданка Фандъкова, но не са предприети никакви мерки.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Предупредиха: Май и юни ще са натоварени за борба с градушките
Кой е Ленин Станоев? Човекът, който развя знаме със сърп и чук в ...
40 юристи с апел: Искането за незаконен референдум подкопава дове...
Почина уважаван лекар с 36-годишен стаж в областта на неонатологи...
Приятелката на убития мъж на Хаинбоаз каза, че шофьорът на тира л...
Журналист: Депутатите трябва да започнат процедура по отстраняван...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).