България е все по-близо до приемане в еврозоната!

Автор: Лора Димитрова
Коментари (0)
20:32 / 19.05.2025
289
Във връзка с постъпили запитвания относно публикуваните данни за инфлацията в страните от ЕС за април 2025 г. от Евростат, според които референтната стойност на критерия за стабилност на цените се изчислява на 2,8%, стойността на 12-месечната инфлация в България е 2,7%, Ви информираме, че това означава, че и с данните за април България продължава да изпълнява критерия за ценова стабилност.

Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на финансите.

Припомняме, че България очаква положителен конвергентен доклад относно готовността на страната за приемане на еврото, а приемането на единната валута е основна задача за настоящото правителство.

Виж коментарите (0)

Още по темата (719):
19.05.2025 Шефът на БНБ изтъкна пет ползи от приемането на еврото
19.05.2025 Няма да е нужно да закривате банкови сметки, след като преминем към еврото
18.05.2025 Финансовият министър: Никога не сме били по-готови за влизане в еврозоната
18.05.2025 Роберта Мецола към България: Еврото е стабилност и напредък
18.05.2025 Протест в защита на българския лев блокира пътя София-Бургас
18.05.2025 Проф. Йоцов: Аргументът, че влизането на България в еврозоната веднага води до инфлация, защото ще вдигнат всички цените, не е състоятелен
Още новини от Национални новини:
Не правете като тях, ще ви глобят!
Министърът на образованието: Учениците и учителите препускат, ням...
Предупреждение: Има риск за хиляди фирми в България
Важно за зрелостниците!
Как протича подготовката за матурите?
Опасни ли са мантинелите по българските пътища?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).