Българка: Парите не ми стигат за храна и лекарства, месо ядем 3-4 пъти в месеца

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
09:21 / 30.04.2023
1170
Всеки пети българин признава, че не може да си позволи консумация на месо и риба. Това показват последните данни за живот на българите направени от Националния статистически институт.  Пазарен ден в Берковица. Продава се всичко – от плодове и зеленчуци до месо, риба и яйца. Евтино вече няма, категорични са и продавачи, и купувачи, предаде NOVA.

Под линията на бедност живее и Цветомила от Берковица. Грижи се за болен роднина и признава, че парите не им стигат. "Парите не ми стигат за храна и лекарства най-вече. Месо или риба ядем 3-4 пъти в месеца. Даже рибата и по-малко“, твърди Цветомила Ангелова, жител на Берковица.

20 на сто - или всеки пети българин, казва, че не може да си позволи консумация на месо и риба през ден. Христо Василев продава сирене, кашкавал, салам и луканка на пазара. Разказва, че често го питат за цената и тогава преценяват дали и колко да си купят.

Не за да си купи екстри, а за да оцелее е излязла на пазара да продава 80- годишната Стефка. Предлага свещи, малко цветя и семена за зеленчуци.

"Трудно ми е. Няма справяне. Лишавам се от всичко - от дрехи, от храна. Не можеш да се нахраниш като нормален човек", посочва Стефка Иванова.

Виж коментарите (1)

Още по темата (546):
04.05.2025 По-евтини домати, краставици и сирене, но млякото поскъпва
03.05.2025 Шефът на една от най-големите борси у нас каза дали ще паднат цените на плодовете и зеленчуците
19.04.2025 Българските плодове станаха жертва на климатичните промени
18.04.2025 Цените на яйцата без промяна: Поскъпват основни храни, плодове и зеленчуци
15.04.2025 Шефката на КЗП: Има разминавания между обявените цени на етикети и брошури, и цените, които плащат българите на касите!
03.04.2025 Цени на пазара: Връзка лук и по килограм домати и картофи – 40 лева
Още новини от Национални новини:
Има принципно решение възрастта на пенсиониране и за двата пола д...
Брокер: Слабото предлагане на имоти не значи, че всяко жилище мож...
Гаф в "Стани богат"
Ивелин Михайлов за референдума за еврото иницииран от президента:...
Слави Трифонов: Аз съм за това да приемем еврото, но от ИТН подкр...
Делян Добрев: Ще гласувам против свикване на референдум за еврото...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).