Ченчев: Това, което се случва е безпрецедентно, повече от скандално, преврат спрямо Конституцията

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
18:36 / 26.05.2023
1597
"Това, което се случва е безпрецедентно, повече от скандално и е конщунство. Това, което се случва в пленарна зала е преврат спрямо Конституцията. Не само БСП, а и 23-ма съдии казват, че този закон е противоконституционен“, заяви в предаването "Лице в лице" Иван Ченчев от БСП по повод приетия днес окончателно механизъм за разследване на главния прокурор.

Самата левица не участва в гласуването и напусна пленарната зала.

"Самите ГЕРБ казват чрез техния говорител по правните въпроси Радомир Чолаков, че знаят, че този закон не е добър и нека Конституционният съд да го отхвърли, но до тогава ще вземат главата на Иван Гешев“, добави той.

Според него се сформира коалицията на имунитетите. "Ние нямаме никакви колебания, за това, че Иван Гешев трябва да си тръгне. Искали сме неговата оставка“, категоричен е Ченчев. 

Той коментира и напускането на Радостин Василев от ПП-ДБ и пускането на записи, за който казва, че е от онлайн заседание на Националния съвет на "Продължаваме промяната“. "Това прилича на един задкулисен сценарии. Да припомня имам много записи на Бойко Борисов, в тях той използваше обидни епитети и срещу ЕК, председателят на парламента от неговата партия“, добави Ченчев.

"Тук интересите са за: постове, позиции, разпределяне на власт, регулатори, служби“, каза той.

Виж коментарите (1)

Още по темата (325):
04.09.2024 Възобновяват процедурата по избор на главен прокурор
26.01.2024 Отхвърлиха и втората жалба на Гешев, че не е възстановен като прокурор след уволнението му
10.08.2023 Гешев обжалва пред ВАС отказите да бъде преназначен като прокурор, а след това да бъде гласувана оставката му
20.07.2023 Бивш конституционен съдия: С действията си Иван Гешев е извършил ритуално самоубийство
14.07.2023 Гешев отказа да бъде охраняван от НСО
12.07.2023 ВСС прекрати процедурата по преназначаване на Гешев
Още новини от Национални новини:
Левон Хампарцумян: Преди "мизерните пенсии" какво сте направили?
Махат хартиения талон на колите
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
БЛС: Общественият отзвук от инцидента с 6-годишния Ангел да не пр...
Д-р Велина Владимирова: Обществото ни е болно, а децата ни – мърт...
Депутат предупреди: Предстои сериозна финансова криза!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).