Депутатите обсъждат мотивите за ветото на президента върху Закона за адвокатурата

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
09:32 / 24.09.2024
1551

Депутатите в Правната комисия в Народното събрание ще разгледат ветото на президента Румен Радев върху част от Закона за адвокатурата.

Според текстовете местният адвокатски съвет може да определя служебен адвокат, когато е необходимимо, както и възнаграждението му.

В мотивите си държавният глава посочва, че при определяне на възнагражденията адвокатските съвети ще действат като сдружение на предприятия и това влиза в разрез с условията на свободния пазар и противоречи на правилата на Европейския съюз в областта на конкуренцията.

Адвокати в цялата страна обявиха готовност да излязат на масови протести.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Градушки удрят България още днес
Тялото на убита млада жена е намерено до "Петолъчката"
Празник е!
Времето полудява
Четвърта жертва на катастрофата от снощи
Николай Попов: Арогантността на тези татуирани вандали е диагноза...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).