Президентът на КТ "Подкрепа“ Димитър Манолов изрази тревога от удължителния бюджет и предвиденото 5-процентно увеличение на заплатите.
"За мен проблем е, че са само 5%, защото говорихме за други числа“, заяви той и добави, че по-скоро се страхува от този бюджет, отколкото да му се радва. По думите му нов редовен бюджет е малко вероятен преди средата на годината, което поставя страната в ситуация на застой.
Според него първите дни след въвеждането на еврото като разплащателно средство в България преминават без драми и без апокалиптичните сценарии, за които се говореше в месеците преди това. По думите му е имало хора, които до последния момент са описвали влизането в еврозоната "едва ли не като апокалипсис“, но реалността е далеч по-спокойна.
Според него смяната на валутата сама по себе си не води до икономическо благополучие. "Това, че сменяме купюрите, не променя начина, по който работим и по който се развиваме“, добави Манолов.
Президентът на "Подкрепа“ засегна и темата с евробанкнотите, като отбеляза, че средноголямата европейска банкнота – 50 евро – у нас ще се възприема като "голяма“. Той припомни и че банкнотата от 500 евро вече не се произвежда, но все още е законно платежно средство. "Ако някой има по 500 евро, те са официално платежно средство“, уточни пред NOVA NEWS Манолов.
Манолов коментира и възможностите на изпълнителната власт да се справи със спекулата. Според него държавата години наред е била умишлено ограничавана в правомощията си, а в подобни ситуации това ясно проличава. "Когато някъде нещо закъсва, всички викат: къде е държавата. Ми там е – колкото сме ѝ оставили да може, толкова може“, каза Манолов.
Димитър Манолов: Нова редовна план-сметка е малко вероятна преди средата на годината
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Близки и почитатели се сбогуваха с Калин Терзийски
21:27 / 24.01.2026
Надежда Йорданова: Радев не е показал реални действия срещу коруп...
21:28 / 24.01.2026
Калфин: Йотова ще изгради собствен облик като президент
14:53 / 24.01.2026
Излезе прогнозата за последната неделя на януари
14:54 / 24.01.2026
Първи сме на Стария континент по износ на черен хайвер
14:55 / 24.01.2026
Андрей Новаков за промените при летене със самолет: Предстоят ни ...
14:56 / 24.01.2026
Актуални теми
Зареждане ...

20:04 / 03.01.2026
1739



Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.