Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Директор на училище: TikTok трябва да бъде забранен у нас
©
Момичето, което беше спасено от лекарите в болницата в Бургас, е спряло принудително дишането си за около три минути заради TikTok предизвикателство.

Липсата на кислород е довела до загуба на съзнание и амнезия. Детето нямало спомени за случая, както и за три седмици назад във времето.

Момичето вече е изписано от болницата, с възстановена памет. То е поредният пациент, за чийто живот се борят лекари след предизвикателства в социалните мрежи. Освен заради задържане на въздух, и заради другата популярна и опасна игра – поглъщане на количества парацетамол или заради т. нар. "супермен".

Едната TikTok задача вече изпрати няколко деца в токсикология, а другата – в неврология и ортопедия. Кога и как ще бъде сложен край на играта?

Споделяна в интернет и наглед безобидна – игра, с която се предизвикват две приятелки. Първите две минути от задачата били успешни. След третата обаче едното момиче изгубило съзнание.

"Пада и са удря главата. Мозъкът е изключително кръвоснабден и изискващ кислород орган. Това е изключително опасно за живота и може да доведе до фатален изход", обясни педиатърът д-р Анна Еремеева.

За живота на момичето се борят във Второ детско отделение на бургаската болница.

"Детето беше в незадоволително състояние, със симпотими на ретроградна амнезия. Била е неориентирана, със силно главоболие", поясни Еремеева.

Момичето вече си е у дома. Излекуван е и неин връстник, който в края на миналата година пострада след експеримента "Супермен".

Детето, изпълнявало TikTok предизвикателство, частично загубило паметта си

За да избегнат други подобни случаи, от училището са забранили изцяло телефоните на най-малките. При по-големите деца – ги събират в началото на всеки час. Работят и психолози. Пред тях някои от децата сами споделят какво следват в мрежата.

"Всичко протича в чатовете им, оттам обменят идеи как и откъде да се сдобият с нещо. И съответно да се снимат, за да го покажат, че са го направили", смята Мария Михайлова, педагогически съветник, психолог в 119-о СОУ.

Според директора на учебното заведение Диян Стаматов - TikTok трябва да бъде забранен у нас, по примера на други държави.

"Продължава да има пълна свобода и да се разчита ученикът да се самоконтролира. Това е илюзия, няма как да се случи това нещо", смята той.

Просветният министър припомни, че се предвижда пълна забрана на телефоните в училище.

"Но това не означава, че ще бъде предотвратен следващ случай, подобен на този, защото по-голямата част, която прекарват учениците на телефоните, е извън класните стаи", обясни пред NOVA Даниел Вълчев.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Конклав за избор на нов папа
Катастрофи в България
51-ото Народно събрание
Световна черна хроника
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: