Днес ще е още по-горещо,"жълт код" почти в цялата страна

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
08:57 / 05.08.2012
607
"Жълт код" за потенциално опасни метеорологични явления е обявен за неделя почти за цялата страна, заради високи температури, това сочи справка в сайта на НИМХ. Зелен код е обявен само за областите Смолян, София град и София област и Перник.

Днес ще е отново слънчево и още по-горещо. Максимални температури между 33° и 38°.

Над Черноморието ще бъде слънчево със слаб бриз. Максимални температури 31°-34°. Температурата на морската вода е 26°-28°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините времето ще се задържи подходяща за туризъм. Ще бъде слънчево, в следобедните часове с купеста облачност. Вятърът ще бъде слаб от североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 27°, на 2000 метра - около 19°.

През първите дни от следващата седмица времето ще бъде слънчево и отново много горещо, с преобладаващи максимални температури между 35° и 40°. В сряда над планинските масиви от Западна България и в западната половина от Дунавската равнина атмосферата ще се лабилизира, ще се развие купесто-дъждовна облачност и на отделни места ще прегърми,възможно е и да превали, а дневните температури ще останат малко по-ниски.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Екатерина Петрова: 1/3 от храната, с която си храним, зависи от п...
Ако имам спестени над 10 000 лева и те не са в банка, как мога да...
Никога не яжте банани на гладно!
МВнР на Украйна: Руснаците изразиха неприемливи за нас позиции
Росен Плевнелиев: Всяка една държава, която е в еврозоната, е по-...
Смилен Вълов: Бизнесът страда от недостиг на работна ръка


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).