Две земетресения за 6 часа в България

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (4)
08:42 / 04.01.2017
1601

Земетресение с магнитуд 4,2 по скалата на Рихтер е регистрирано край Велико Търново тази нощ, показват данните на Европейският средиземноморски сеизмологичен център (EMSC-CSEM). 
Трусът е станал две минути след полунощ на дълбочина 2 км. Епицентърът му е бил между великотърновските села Джулюница и Козаревец, на 9 километра от Лясковец и на 18 километра от Велико Търново.
Друго земетресение с магнитуд 2.5 по скалата на Рихтер е регистрирано в района на Чирпан в 6:34 часа. Това съобщи пред "Фокус" дежурният сеизмолог Пламена Райкова от Националния институт по геофизика, геодезия и география към БАН. 


Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Времето полудява
Четвърта жертва на катастрофата от снощи
Николай Попов: Арогантността на тези татуирани вандали е диагноза...
Последната снимка на Любен Дилов-син от Италия разкри неподозиран...
Граждански гняв след трагедията с трима загинали в София: Появиха...
Илиана Раева разпали мрежата с мощен апел: Децата със специални н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).