Гаранция за безопасност ли е стойността на на антителата?

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
10:37 / 12.11.2021
2104
Наличието на антитела не е постоянен фактор. Няма ясен критерии каква е стойността, която прави антителата гаранция за безопасност. Това каза, в ефира на Нова, доц. Любомира Николаева-Гломб от Националния център по заразни и паразитни болести. По думите й ваксината остава най-сигурният начин за борба с инфекцията. 

"Ваксината предпазва от тежко протичане на заболяването и фатален край. Не предпазва на 100% от инфектиране, но шансът това да се случи е значително по-малък, отколкото при неваксинирани и непреболедували. Срещалите се с вируса е добре да поставя ваксина между три и шест месеца след преболедуване", обясни тя. 

Доц. Николаева коментира още, че новият "Делта плюс" вариант освен много по-бързо разпространяващ се, засяга и много повече млади хора. 

"Разпространява се с 10% по-бързо от останалите варианти на инфекцията. При него се образуват много така наречени "семейни огнища"- ако някой в нашето обкръжение е болен, вероятността да зарази всички покрай него е много голяма. Маските, разбира се намаляват този шанс с около 60%, но 100-процентова защита няма", допълни специалистът. 

Поредната четвърта вълна, в която се намираме в момента се характеризира с много по-скорошно влошаване, между 7-10 дни, каза още доц. Любомира Николаева-Гломб.

Виж коментарите (1)

Още по темата (14551):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев каза кога си отива грипът
Още новини от Национални новини:
Финансист: Еврото поскъпва сериозно, готови сме за него
След проливния дъжд: Селата Кобиляк и Лехчево отново са под вода
Родителите на Иван, обвинен в убийството на Магдалена от Хасково:...
Бизнесмен: Стотици хиляди българи не могат и не желаят да работят...
Красимир Каракачанов: Армията e била славна, когато България e би...
Задържаха за 72 часа шофьора на тира, който избяга след катастроф...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).