Гейтс: Ще има нова пандемия след три години

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (4)
08:52 / 23.11.2020
1537
Основателят на “Майкрософт“ Бил Гейтс прогнозира нова пандемия за човечеството. Милиардерът записа подкаст с актрисата Рашида Джоунс и главния специалист по инфекциозни болести в САЩ Антъни Фаучи, в който обсъдиха пандемията от коронавирус и промените, предизвикани от COVID-19. По време на разговора Джоунс го попита действително ли нова пандемия заплашва човечеството.

"Да. И ще имаме късмет, ако това се случи след двадесет години", каза Гейтс. Според него обаче съществува сценарий, при който това може да се случи много по-рано - след три години.

Независимо от това, както подчерта основателят на "Майкрософт“, следващият път човечеството ще бъде "по-подготвено“ за пандемия. Според него дотогава ще се появят добре разработени алгоритми, в съответствие с които ще се въвежда карантина и ще се подобрят системите за тестване на потенциалните носители на инфекция.

"Следващият път няма да бъдем толкова глупави“, заключи той.

По-рано Гейтс предупреди, че ситуацията с коронавируса може да се усложни през зимата. Според него в студения сезон хората прекарват повече време на закрито, уморяват се да вземат предпазни мерки и вирусът може да се размножава по-активно. Милиардерът свързва отслабването на инфекцията с увеличаване на производството на ваксини - след това, както отбелязва Гейтс, човечеството ще види "светлина в края на тунела".

Виж коментарите (4)

Още по темата (14551):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев каза кога си отива грипът
Още новини от Национални новини:
Военният министър: Техническите проблеми с Ф-16 не са политически...
Писателката, работила в отбраната десетилетия наред, с пожелание ...
Президентът: Самозвани експерти се опитаха да обвинят в държавна ...
35-годишен мъж е починал след сбиване пред заведение
ПП за убийството на Магдалена: Настояваме за незабавно изслушване...
България в еврозоната: Ще трябва ли да подпиша нов договор с рабо...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).