Геомагнитна буря удари България

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
09:23 / 28.09.2020
923
Слаба геомагнитна буря е регистрирана у нас около 19.00  ч. в неделя, показват данните на Института по геофизика, геодезия и география в БАН.

Смущението е продължило с по-голяма интензивност в часовете около и след полунощ. Планетарният индекс, който традиционно измерва тези явления, достигна стойност 5.3 от 9-степенната скала, информира Нова ТВ.

Тази сутрин геомагнитните смущения над нашата страна продължават. Прогнозата е това да продължи поне още 5-6 часа.

Геомагнитните бури често причиняват главоболие и неразположение. Усещат се от хората с лабилно кръвно налягане. Болните с психически разстройства също страдат при подобни ситуации.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Виждали ли сте го? Ням следа от 16-годишния Виктор
Бойко Борисов с поздрав към новия папа
Можем ли да се лекуваме в България, ако се осигуряваме в друга ст...
Учители и родители протестират пред МОН заради новия предмет "Доб...
Дъждовете не си отиват, но в Бургас ще е доста топло
Мощна буря с градушка удари част от България


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).