Главчев: Тежки са щетите, оперативен щаб работи за преодоляване на последиците от градушките

Автор: Рени Атанасова
Коментари (0)
15:42 / 14.06.2024
1894
Специално дойдохме, за да видим точно какъв е размерът на поражденията и да може държавата да реагира бързо. Хората ще получат помощ, зависи от всички апликационни форми, които ще подадат. Призовахме много бързо да стане това, за да може и много бързо да получат помощта. Това заяви премиерът Димитър Главчев, който преди минути посети град Шипка, предаде репортер на "Фокус". Това пристигна на място лично да провери щетите от снощната буря в региона.

"Разгледахме щетите само визуално. Подробности и конкретика ще научим от кмета на град Шипка. Тежки са щетите - има цели покриви, които са компрометирани, санировка също. Здравната служба, която скоро е била санирана и реновирана, днес отново се нуждае от ремонт. Помощта от държавата ще бъде получена от тези, които имат право в най-кратки срокове. Виждате, че реагираме бързо - каквото зависи от държавата, ще го направим в най-бързи етапи", категоричен бе Главчев.

Премиерът уточни, че Правителствен оперативен щаб работи за преодоляване на последиците от градушките в цялата страна. Той ще се оглавява от вътрешния министър Калин Стоянов, а в него влизат министъра на земеделието, на транспорта, на регионалното развитие и благоустройството и на финансите.

Кметът на град Шипка Василка Панайотова заяви, че населеното място е сред най-пострадалите от градушката. Има щети по почти всички къщи. "За момента 300 домакинства са пуснали молби и декларации за помощи. Очаквам около 600 да подадат, защото почти няма непоразена къща. Много малко са тези, които съвсем наскоро са санирани и нямат по фасадата щети, но в покривната част почти всички имат щети", каза Панайотова.

Виж коментарите (0)

Още по темата (36):
08.05.2025 Синоптик заговори за сняг
29.06.2024 Обясниха защо полетите закъсняват масово през последните дни
28.06.2024 Разширяват противоградовата защита с нови ракетни площадки
28.06.2024 Прекрасно време за плаж днес
27.06.2024 Жител на Рибново: Страшна гледка! Такава градушка не бях виждал, всичко е унищожено
26.06.2024 Силна буря, придружена с градушка като лешник, удари Перник
Още новини от Национални новини:
Въвеждат наказателни лихви и допълнителни наказания за водачите, ...
Даниел Митов: Увеличението на заплатите в МВР води до повишени оч...
Експерти за жилищата в панелки: Цените са атрактивни, но недостат...
Търсят се свидетели на инцидент с агресия и нападение над 11-годи...
Побой над лекар от хора от ромски произход
Бизнесдама: Ситуацията е безпрецедентна! Нямаме никаква реколта о...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).