Голям студ скова България
Кнежа и Шумен са най-студените градове у нас към 8,00 часа днес. Това показа справка на Plovdiv24.bg в сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Там са отчетени минус 15 градуса. Във Видин, Русе и Силистра е минус 14. В София минус 10, Пловдив - минус 9, Варна - минус 6, Бургас - минус 5, Благоевград - минус 10.
Днес ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб до умерен североизточен, в Източна България умерен до силен северен вятър. Максималните температури ще са в широк интервал от минус 2°-минус 3° в североизточните до 6°-7° в югозападните райони.
В планините ще преобладава слънчево време. Ще духа до умерен, по най-високите върхове силен северен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 3°, на 2000 метра - около минус 10°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. Значителна облачност ще има по най-южното крайбрежие и на отделни места там ще превали слаб сняг. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 0° и 3°. Температурата на морската вода е 4°-6°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.