Иискат да бъдат освободени директорите на "Булгаргаз" заради договора с "Боташ". Всички плащаме 486 хил. евро без никакъв смисъл

Автор: Вилислава Ветренска
Коментари (0)
11:32 / 11.04.2024
1544
От БСП ще поискат да бъдат освободени директорите на "Булгаргаз" заради договора с "Боташ". Всички плащаме 486 хил. евро без никакъв смисъл. Това стана ясно от думите на депутата от БСП Борислав Гуцанов, предаде репортер на "Фокус"

"От БСП ще предложим в зала да бъдат освободени сегашните директори на "Булгаргаз", които и преди са били същите, защото как така година и половина по-късно те продължават да изпълняват тези функции и как те ще предоговарят договора, когато са подписали този странен договор?", каза депутатът от БСП.

"Радваме се, че всички се убедиха, че от БСП сме били прави, като повдигнахме въпроса. Наистина се надяваме да бъде предоговорен този договор с по-добри условия за страната ни. Всичките истории покрай доставките на газ за България през последните години будят много въпросителни. Ние имаме в момента газ за 3 милиарда 850 млн. кубика, а ние ползваме около 2,6 - 2,8, т.е. 1 милиард и 200 остават отгоре, но всички договори са направени така, че дали взимаш, или не взимаш - плащат таксата "услуга". Тази такса за пренос на "Боташ" е 9.19 долара, докато с Гърция е 5.4 евро - как ви се струва? 2 пъти има разлика за едно и също нещо, което се прави. Защо тези хора още не са подведени под отговорност?", категоричен бе Гуцанов.

"Докладът за "Боташ" е готов, сега всички са убедени, че това е един срамен и заробващ договор за България. В момента 486 хил. евро плащаме всички ние, независимо дали ползваме, или не ползваме тази газ, която идва чрез "Боташ". Едно пълно безобразие, което се е случило по време на служебния кабинет. И продължаващо и в момента", уточни той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (157):
16.05.2025 Жечо Станков: България има шанс да се превърне в балансираща мощност за целия регион
13.05.2025 Експерт: България е единствената входна точка в ЕС за руски тръбен газ в големи количества
06.05.2025 ЕС ще предложи спиране на целия внос на руски газ до края на 2027 година
05.05.2025 ЕС ще предложи мерки за забрана на вноса на руски газ до края на 2027
година
30.04.2025 Цената на газа пада значително
15.04.2025 България сключи договор с мощна компания за търсене на нефт и природен газ в Черно море
Още новини от Национални новини:
Непълнолетен, осъден за убийство: Съветвам момчетата да не правят...
Президентът срещу парламента: Чия е думата при референдума?
Тревожно: Повече от половината 15-годишни българчета са функциона...
Българин, платил за биомаркерна диагностика: 5000 лв. ми струваше...
Психолог предупреди: Има голям риск тези деца да се превърнат в н...
Васил Велев: В тези сектори заплатите са между 1600 и 2000 лв. бр...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).