Изписаха 5-годишното малтретирано дете

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
09:50 / 29.01.2024
829
Изписаха от болницата 5-годишното дете от Пловдив, което беше обезобразено в следствие на жесток побой. За насилието прокуратурата обвини майката и нейния приятел, с когото от няколко месеца живеели под един покрив. Според обвинението двамата многократно са малтретирали момченцето физически и вербално. Впоследствие майката беше освободена с мярка "подписка".

В ефира на "Здравей, България" бащата на детето - Венислав Алексиев, заяви, че синът му се възстановява добре, според "оскъдната информация", която е получил от директорката на дома, в който е настанен. Алексиев не знаел къде точно е настанено момчето. Казва, че не го е виждал след изписването му от болница, тъй като не е допуснат до него от социалните.

"На мен ми се обяснява, че трябва да изчакам да подпиша договор за оценка на родителски капацитет и след това ще ми се направи график, за да мога да го виждам", заяви Алексиев.

След половин година на детето предстои нова операция, за да може да има коса на засегнатото място на главата. Алексиев призова за максимално строго наказание за извършителите на посегателството срещу сина му. Той изрази готовност да се грижи за детето в Германия.

Процесуалният защитник - адвокат Васил Попов, заяви, че предстои решение кой да се грижи за детето и изрази недоумение защо бащата не е допускан до него. "В нито един от документите не е записано защо му се ограничава правото на достъп", заяви Попов.


Виж коментарите (0)

Още по темата (4):
03.04.2025 Бащата на малтретирания Адриан: Когато вечер лягаме, разказва един определен спомен, документиран в клип
28.03.2025 Луиза Григорова побесня
30.01.2024 Какво трябва да знаем и да направим при съмнение за насилие над дете?
15.01.2024 Министър Шалапатова: Домашното насилие в последно време е тренд
Още новини от Национални новини:
Кирил Топалов: Нестинарството не е нещо, в което да има някаква д...
Азис отговори на Даниел Митов: Тъжно. Ужасно
Киселова за искането на Радев към КС: Според мен ще бъде допуснат...
Студенти и медици подготвят протест в няколко областни града
Вирусолог: Пазете се от тези мушици, разпространяват агресивен па...
Министърът на отбраната: Трябва да сме готови да се справим с дъл...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).