Изплуваха подробности около мъжа на Славена Вътова, който беше обвинен за 11 измами за над 770 хил. лева

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (4)
13:41 / 06.03.2023
5786

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 49-годишния Юлиян Ценов за единадесет измами, при които са нанесени вреди на търговски дружества на обща стойност 774 384 лева. Той е женен за бившата мис България Славена Вътова. 

За периода от 05.08.2019 г. до 07.09.2022 г. в гр. София, с общо шест продължавани престъпления, обвиняемият Юлиян Ценов с цел да набави имотна облага за търговско дружество "А.“, чийто собственик и управител е самият той, възбудил и поддържал заблуждение у управители на търговски дружества, че заплащат стойността на изработен онлайн продукт от служители на дружество "С.“.

Обвиняемият убедил управителите на дружествата да подпишат договори за изработка и поддръжка на онлайн платформи за продажба на продукти в интернет с дружество "С.“, както и с притежаваното от него дружество "А.“.

По този начин Юлиян Ценов причинил имотна вреда на дружество "С.“ в размер на 552 972 лева, тъй като заплащането по договорите е станало в полза на фирма на обвиняемия, а изпълнението било осъществено изцяло от служители на ощетената фирма. В хода на разследването е установено, че Ценов е представял фирма "А.“ за дъщерна на "С.“ и по този начин е отклонил паричните средства към собствената си фирма, пише "24 часа".

За периода от 06.01.2021 г. до 19.04.2022 г., с общо 5 престъпления, обвиняемият Юлиян Ценов с цел да набави за притежаваното от него дружество "А.“ имотна облага заблудил управители на различни търговски дружества, че дружеството "А.“ ще изработи или подържа онлайн платформи за продажба на продукти в интернет. Обвиняемият сключил договори с управителите на дружествата, а не извършил договорените услуги. По този начин нанесъл вреди на дружествата в общ размер на 221 412 лева, съобщиха от пресцентъра на Софийската районна прокуратура.

По случая е образувано досъдебно производство за общо 11 измами. На Юлиян Ценов е наложена мярка за неотклонение "подписка“ , както и забрана за напускане на страната.

Разследването продължава.


Виж коментарите (4)

Още по темата (6857):
09.06.2025 След скандала за побоя реабилитираха Вергов по телевизиите
15.09.2024 Мира Добрева: Болестта ме отказа от егото ми!
17.05.2024 Днес празнува едно от "златните" момичета на Нешка Робева
07.05.2024 Родният хайлайф се скъса да си показва яйцата, Камелия - майстор на
агнешкото
22.04.2024 Сериалът "Baby reindeer": Шокиращо искрено изследване на тормоза и
обсесията
05.04.2024 Вини Джоунс отново намери любовта
Още новини от Национални новини:
Времето полудява
Четвърта жертва на катастрофата от снощи
Николай Попов: Арогантността на тези татуирани вандали е диагноза...
Последната снимка на Любен Дилов-син от Италия разкри неподозиран...
Граждански гняв след трагедията с трима загинали в София: Появиха...
Илиана Раева разпали мрежата с мощен апел: Децата със специални н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).