Изпращаме съдия в Хага на среща по темата за геноцида

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
15:56 / 11.04.2023
618
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет командирова Мариета Маринова – съдия в Окръжен съд – София, за участие в 33-та среща на Мрежата за разследване и наказателно преследване на геноцида, престъпленията против човечеството и военни престъпления, информират от ВСС.

Командировката е за периода 18 – 20 април 2023 г., в гр. Хага, Кралство Нидерландия.

Съдия Маринова е национално лице за контакт на Националната съдебна мрежа за международно сътрудничество по наказателни дела в Република България и контактна точка по въпросите на престъпленията срещу човечеството, военните престъпления и геноцид в Националната координационна система на България в Евроджъст.

На форума ще бъдат обсъдени корпоративната отговорност при извършване на основните международни престъпления и обменът на оперативна информация по отношение на водените разследвания, свързани с извършване на престъпленията геноцид, престъпления против човечеството и военни престъпления.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Връхлитат ни 30-градусови температури
Колко често НЗОК прави проверки на болниците?
Ето какво отговориха от УМБАЛ-Бургас за случая с румънското семей...
Oбущар: Сега съм на 80 години, а трудовият ми стаж е 83 г.
Обвиненият в педофилия ща бъде задържан
Прокуратурата разследва умшилен палеж на трактори и комбайни за б...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).