Изтича срокът за отчитане на квотната 2010-2011 година

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
14:45 / 29.06.2011
478
От Разплащателната агенция са разпратени уведомителни писма до всички млекопроизводители и изкупвачи на мляко, които не са подали годишните си декларации до 15 юни. Те са задължени в рамките на 15 работни дни, след получаване на писмата, да представят документи, с които отчитат квотната 2010-2011 г.

Крайният срок за отчитане изпълнението на млечните квоти и извършените доставки, без да се налагат санкции на млекопроизводителите и изкупвачите, изтече на 15 май. На закъснелите се налагат глоби от 200 до 10 000 лева.
Списък с имената на млекопроизводителите, които не отчетат изпълнението на квотната година, се предоставя от Разплащателната агенция на Министъра на земеделието и храните с предложение за отнемане на индивидуалните им квоти. Квотите се прехвърлят към Националния млечен резерв. Предложение за отнемане на одобрението се прави и за изкупвачите, които не са подали декларации за отчитане на доставките от млекопроизводителите, с които имат сключен договор за доставка.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Инцидент с работник във военния завод "Арсенал"
Корнелия Нинова: Който "целува ръка", ще е добре. Другите - не
България е все по-близо до приемане в еврозоната!
МО: Без паника, ако видите военна техника по пътищата!
Шефът на БНБ изтъкна пет ползи от приемането на еврото
АПИ съобщи добрата новина за шофьорите


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).