Касата с нови лимити за болниците

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
12:11 / 03.09.2013
854
Нови разчети на парите за болниците ще изготви здравната каса. Те ще са за последните три месеца на годината. Решението е взето от Надзорния съвет на осигурителния фонд.

Новите стойности ще се изготвят на база на оставащия бюджетен ресурс на касата. Освен това ще се прехвърлят още 3 млн. лв. за онколекарства. Парите ще се пренасочат от средствата за диспансерно наблюдение на болните от рак. Това се налага заради превишаването на плануваните разходи за тези медикаменти.

Надзорният съвет на касата иска и среща със здравния министър д-р Таня Андреева. Целта е да се види откъде ще се намерят пари за болниците и лекарствата до края на годината. Дупката, която се очертава, е около 108 млн. лв.

Източник: в. "Стандарт"


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Екатерина Петрова: 1/3 от храната, с която си храним, зависи от п...
Ако имам спестени над 10 000 лева и те не са в банка, как мога да...
Никога не яжте банани на гладно!
МВнР на Украйна: Руснаците изразиха неприемливи за нас позиции
Росен Плевнелиев: Всяка една държава, която е в еврозоната, е по-...
Смилен Вълов: Бизнесът страда от недостиг на работна ръка


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).