Ловци настояват за списък на бракониерите

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:16 / 12.08.2023
589
Днес беше даден старт на ловът на пернат дивеч. Ловците обаче са в протестна готовност. Причината – случай от преди три години, при който двама мъже били задържани в гората край монтанското село Горна Лука, а в багажника им имало чували с два убити сръндака. Прокуратурата решава, че няма достатъчно доказателства за това, че въпросните мъже са бракониери.

Ловците настояват имената на бракониерите да влязат в регистър, достъп до който да имат всички сдружения. Темата коментира земеделският зам.-министър.

"Борбата с бракониерството е наша основна дейност. Това се доказва от заловените бракониери от служителите на регионалните ни дирекции по горите. Правим всичко възможно да увеличим активността и резултата от тази наша дейност", заяви в ефира на NOVA зам.-министърът на земеделието Мирослав Маринов в отговор на въпрос какво прави властта в борбата с бракониерите.

Той коментира и упоменатия по-горе случай от Монтанско. "Смятам, че доста успешно се справяме с бракониерството. В конкретния случай горската власт е констатирала на място случая. Участвали са и служители на МВР в констатацията. И тъй като сме имали съмнения за престъпление, сме го предали на прокуратурата. Държавното обвинение обаче е излязло с постановление, че прекратява наказателното производство. Ние обаче не сме съгласни с това решение и сме го обжалвали", посочи зам.-министър Маринов.

Той подчерта, че регистър на бракониерите може да бъде създаден. "Ние ще обмислим този вариант и в най-кратки срокове такъв списък да бъде създаден. Той ще бъде публичне, за да се знае кои са бракониерите и тези ловци, които нарушават законите. Те съответно няма да бъдат вклчючвани в ловните дружинки", подчерта зам.-министърът.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Симеон Дянков: След като България влезе в еврозоната, цените ще з...
Бащата на Сияна: Детето ми е загинало в адски мъки, два часа е аг...
Над половината българи не се чувстват информирани за въвеждането ...
Мъж извърши обир, напи се и го хванаха
По повод 24 май: Издават българска творба на повече от 1000 годин...
Промени в Закона за кадастъра и имотния регистър – важно при прех...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).