МВнР: И България се включва в делото на Украйна срещу Русия

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (6)
16:28 / 19.11.2022
1061
България е внесла в петък, 18 ноември, в Международния съд на ООН в Хага искане за намеса по делото "Украйна срещу Русия за нарушаване на Конвенцията за геноцида".

Информацията съобщи БТА, позовавайки се на Министерството на външните работи (МВнР) на официалната си страница в Туитър.

Това става ясно и от документ, публикуван на интернет страницата на Международния наказателен съд в Хага.

В края на октомври Нидерландският парламент одобри предложение за създаването на специален трибунал в Хага. Целта му е съдебен процес, който разследва руски военни и политически ръководители за навлизането на руски войски в Украйна.

Виж коментарите (6)

Още по темата (4403):
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "Победихме"
28.04.2025 Путин обяви примирие
28.04.2025 Експерт по етикет и протокол: Срещата между Тръмп и Зеленски беше приятелска, тя ще промени хода на войната
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
Още новини от Национални новини:
Левон Хампарцумян: Преди "мизерните пенсии" какво сте направили?
Махат хартиения талон на колите
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
БЛС: Общественият отзвук от инцидента с 6-годишния Ангел да не пр...
Д-р Велина Владимирова: Обществото ни е болно, а децата ни – мърт...
Депутат предупреди: Предстои сериозна финансова криза!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).