Магдалена е била задушена

Автор: Петър Дучев
Коментари (0)
17:05 / 08.05.2025
290
По досъдебното производство, наблюдавано от Окръжна прокуратура – Хасково за извършено умишлено убийство на 18-годишната Магдалена Русева, е постъпило заключението на назначената съдебномедицинска експертиза за причините за настъпилата смърт.

По делото са събрани доказателства, че извършител на деянието е Иван К., на 17 г., спрямо когото е повдигнато обвинение за това, че на 26.04.2025 г., в гр. Хасково, като непълнолетен, но можещ да разбира свойството и значението на извършеното деяние и да ръководи постъпките си, умишлено умъртвил 18-годишната Магдалена Русева, като убийството е извършено по особено мъчителен начин – престъпление по чл. 116 ал. 1 т. 6, вр. чл. 115, вр. чл. 63 ал. 2 т. 1 от Наказателния кодекс.

Съдебният лекар е депозирал заключение, което потвърждава датата на настъпване на смъртта на Магдалена Русева, приета от обвинението, и което съответства на другите събрани доказателства - обяснения на обвиняемия, свидетелски показания, иззети записи от видеокамери и др. Според съдебномедицинската експертизата Магдалена Русева е починала от механична асфиксия /задушване/.

Към момента по делото се извършват активни действия по разследването – разпити на свидетели, назначени са множество експертизи – психолого-психиатрична, съдебномедицинска на веществени доказателства, ДНК, техническа и др. Делото се води от екип от следователи от Окръжен следствен отдел към ОП-Хасково.

Спрямо обвиняемия Иван К. е взета мярка за неотклонение "задържане под стража“ с определение на Окръжен съд – Хасково.

Виж коментарите (0)

Още по темата (27):
07.05.2025 Разследват "фабрика за фалшиви новини" около смъртта на Магдалена от
Хасково
07.05.2025 След убийството на Магдалена: Има ли списъци на момичета, които да бъдат сексуално насилени и заснети?
06.05.2025 Родителите на Иван, обвинен в убийството на Магдалена от Хасково: Трябва да понесе отговорност
06.05.2025 ПП за убийството на Магдалена: Настояваме за незабавно изслушване на Даниел Митов
06.05.2025 Александър Миланов за убиеца на Магдалена: Не си мъж, когато владееш другия, а когато владееш себе си
05.05.2025 Адвокатът на Иван: Разплака се, иска да види майка си
Още новини от Национални новини:
Трети ремонт на АМ "Тракия" започва днес
Предлагат таван на таксите, събирани от ЧСИ
Виждали ли сте го? Ням следа от 16-годишния Виктор
Бойко Борисов с поздрав към новия папа
Можем ли да се лекуваме в България, ако се осигуряваме в друга ст...
Учители и родители протестират пред МОН заради новия предмет "Доб...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).