Министерството на туризма с препоръки срещу разпространението на COVID-19

Автор: Пламена Николова
Коментари (0)
11:17 / 09.03.2020
1222
Във връзка с риска от разпространение на коронавирус COVID-19 Министерството на туризма препоръчва да се прекратят посещенията в туристически обекти, както и да се отменят туристическите фестивали и събития в областите Габрово и Плевен до второ нареждане.

Препоръките са въз основа на решенията, взети от Министерския съвет на 8 март 2020 г., разпорежданията на Националния оперативен щаб и заседанието на Експертната група за работа в извънредни ситуации, създадена със заповед на министъра на туризма по повод инфекцията и мерките за ограничаване на разпространението й.

Министерството на туризма препоръчва в местата за настаняване и заведенията за хранене и развлечение да се заредят санитарните помещения в стаите и в общите части с достатъчно сапун и дезинфекциращи гелове за ръце на спиртна основа, да не се провеждат масови мероприятия (семинари, конференции, фирмени събития и други от подобно естество).

Обръщаме внимание на бизнеса: ако Ваш турист Ви сигнализира за проява на висока телесна температура, кашлица или затруднено дишане, трябва да потърсите незабавно медицинска помощ по сключен от Вас договор за медицинско обслужване или на спешния тел. 112.

При съмнение за COVID-19, изразено от медицинско лице, информирайте РЗИ и спазвайте указанията на здравните власти за последващи действия.

Виж коментарите (0)

Още по темата (14552):
21.05.2025 Бившият здравен министър Асена Сербезова осъди прокуратурата за 50 000 лева
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
Още новини от Национални новини:
Непълнолетен, осъден за убийство: Съветвам момчетата да не правят...
Президентът срещу парламента: Чия е думата при референдума?
Тревожно: Повече от половината 15-годишни българчета са функциона...
Българин, платил за биомаркерна диагностика: 5000 лв. ми струваше...
Психолог предупреди: Има голям риск тези деца да се превърнат в н...
Васил Велев: В тези сектори заплатите са между 1600 и 2000 лв. бр...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).