Министърът с първа информация за намерената черна кутия

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
13:18 / 24.06.2021
2932
Черната кутия бе намерена, бе извадена от повече от 70 метра дълбочина и в момента е на кораб. След около 3 часа този кораб ще акостира на пристанище Варна и черната кутия ще бъде транспортирана със самолет до Граф Игнатиево, където ще бъдат снети данните.

Това каза военният министър Георги Панайотов на брифинг в Стара Загора. Припомняме, че по-рано днес беше открита черната кутия на падналия самолет МиГ-29, в който загина майор Валентин Терзиев.

"Имаме основания да смятаме, че вътрешната обвивка на кутията е здрава и не е повредена, което ни дава надежда информацията да бъде снета до края на деня", добави министърът.

Виж коментарите (1)

Още по темата (101):
12.03.2025 Вдовицата на майор Терзиев към Николай Русев: През няколко трупа "на приятели" все пак се добра до желания пост
09.11.2022 Вдовицата на пилота Терзиев: Да разследват трима генерали от ВВС!
08.11.2022 Немарливо изпълнение на дейността от страна на командващия обучението е довело до катастрофата на изтребителя
08.06.2022 Съпругата на майор Терзиев: Склонна съм да вярвам, че по погрешка е свален
08.06.2022 Откриха паметна плоча на загиналия пилот от Графа Валентин Терзиев
04.06.2022 Откриват паметник на пилота от Графа, загинал край Шабла
Още новини от Национални новини:
Диана Русинова: Тази пътна маркировка не решава проблема
Политолог: Много по-важно е мнозинството какво ще реши, тоест упр...
Децата, пили вода с белина във Варна, са в добро състояние
Европейската комисия лаконична за референдума за еврото
Скоро няма да видим хубаво време
Противници на еврото и негови защитници се събраха на два протест...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).