Над 100 млн. лева ще струват изборите през октомври

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
15:20 / 30.08.2024
1307
Правителството одобри план-сметката за разходите по подготовката и произвеждането на изборите за народни представители на 27 октомври 2024 година на редовното си заседание днес.

Одобрените средства са в размер на 100 028,0 хил. лева. Дейностите, които ще се финансират с тях, включват: подготовка и отпечатване на избирателните списъци; закупуване и изработване на необходимите изборни книжа и материали, в т. ч. пликове за гласуване, протоколи, удостоверения и др.; логистично осигуряване на областните и общинските администрации и на администрацията на Министерския съвет; възнаграждения на членовете на районните и секционните избирателни комисии; осигуряване на гласуването в чужбина; осигуряване на охранителните мероприятия от Министерството на вътрешните работи с оглед опазване на обществения ред и сигурност; провеждане на разяснителна кампания за правата и задълженията на гражданите и начина на гласуване; обучение на членовете на секционните избирателни комисии; осигуряване на дейности по видеонаблюдението и видеозаснемането на изборния процес; организиране на места за гласуване в държавните училища и др.

Министерският съвет има готовност да осигури необходимите средства при сключване от страна на Централната избирателна комисия на договори за логистика и техническа поддръжка на специализирани устройства за електронно машинно гласуване, както и за други материали и съпътстващи дейности за обезпечаване на машинното гласуване, гласуването с хартиени бюлетини, компютърната обработка на данните от гласуването в изборите и издаването на бюлетин с резултатите от изборите.

Актът на правителството е в изпълнение на чл. 18 от Изборния кодекс. Необходимите средства за финансирането на одобрените с план-сметката разходи ще се осигурят за сметка на преструктуриране на разходи и/или трансфери по централния бюджет за 2024 г.

Виж коментарите (0)

Още по темата (784):
15.03.2025 Димитър Главчев: Ако изборите не бяха прозрачни, сега нямаше да имаме казуса с частичното касиране
14.03.2025 Слави Трифонов: След решението на КС, хаосът в държавата се увеличи
14.03.2025 Политолог: Партиите платиха тежка цена за шмекериите
14.03.2025 СГП: Решението на КС за изборите е присъединено към проверката за изчезналите бюлетини
14.03.2025 Получени са нови документи в СГП по казуса с "Информационно обслужване"
14.03.2025 Киро Брейка заплаши депутатите на "Величие": Ще ви накарам да повръщате парите, ако ме предадете
Още новини от Национални новини:
Адел откри недекларирана валута за близо 690 хил. лв.
Браво, прекрасни български деца!
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" спира работа
Първи снимки на инцидента с влака София–Бургас
Наши митничари осуетиха контрабанда на кокаин за около 3 млн. лев...
Прокуратурата ще поиска постоянен арест за 17-годишния, обвинен з...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).