Нощувки, празнична вечеря, пътни разходи - колко ще струва студентският празник?

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
15:11 / 27.11.2023
1186
Три седмици преди 8 декември тази година повечето от офертите в една от най-големите туроператорски агенции са вече разпродадени. Цените в Банско тази година започват от 99 лв. на човек в къщи за гости за две нощувки, като студентите, които са решили да празнуват в хотел, могат да намерят цени от 139 лв. до 189 лв. в категория 3 или 4 звезди. Нашата проверка откри и оферти от 349 лв. за 5-звездни хотели, в които е включена и празничната вечеря.  

За онези, които са решили да празнуват извън хотела, механите в града предлагат куверт за 8 декември, който варира между 55 и 80 лв. В менюто са включени салата, основно ястие, десерт, 50 мл. алкохол, 1 бр. вода и 1 бр. безалкохолна напитка.

За студентите, които ще продължат празника в нощен клуб или заведение, се предлагат т.нар. парти гривни за достъп или карти, които позволяват конкретен брой посещения в определените места. Стойността на такава карта е между 35 лв. и 50 лева. В разходите за празника се включва и транспортът, разбира се. Много групи предпочитат да се комбинират с леки автомобили, но студентите, които ще изберат да пътуват с автобус, трябва да приготвят между 37 и 44 лв. за двупосочен билет, пише bTV. 

В Пампорово цените с туроператор започват от 185 лева. Спа столицата на Балканите също събира интерес от празнуващите. Цената на двойните стаи във Велинград започват от 420 лв. В цените са включени нощувки, закуски и празнична вечеря на първата вечер. И тази година най-предпочитани остават курортите Банско, Велинград и Пампорово. 

Атрактивни цени за студентския празник предлагат и от нашата съседка – Турция, където цените започват от 135 лв., като включват 2 нощувки и закуски, но вечерята се плаща отделно и е на цена от 25 до 45 евро. Част от студентите предпочитат да прекарат празника самостоятелно във вила под наем или хижа, извън шумотевицата и големите купони. Тук цените започват от 270 лева на вечер за 6 човека. Най-предпочитани локации остават Сапарева Баня, Банско, малки селца извън София, Рибарица, Девин, Цигов чарк и други.

Виж коментарите (0)

Още по темата (60):
08.12.2024 Експерт: Пътната обстановка преди Студентския празник е като затишие пред
буря
06.12.2024 Категоричен отлив на студентите за посрещане на празника в планинските хижи
04.12.2024 МВР засилва контрола заради 8 декември
03.12.2024 Предстоящият празничен уикенд ще ви излезе между 200 и 300 лева 
16.11.2024 Пригответе между 200 и 300 лв. за уикенд на хотел около 8 декември, 1500 лв. минимум струват вилите
09.12.2023 Банско осъмна без инциденти след вчерашния студентски празник
Още новини от Национални новини:
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
Погребаха Магдалена в черен ковчег
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
И лекарите заплашват с ефективна стачка
След поредната агресия на "локалите": Задържаха младежите, извърш...
Експерти за еврото, цените на имотите и онези 15 милиарда лева в ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).