Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Нова измама по бензиностанциите
Автор: Екип Burgas24.bg 14:03 / 29.05.2023Коментари (2)45436
©
Нова измама по бензиностанциите е засечена в Испания, като става въпрос за по-технологична планирана акция, а не за вече остарелите методи като бягство след зареждане на гориво или използване на фалшиви банкноти, съобщава El Pais, цитиран от Dnes.bg.

Идеята се прилага на натоварени бензиностанции с много клиенти наведнъж и в пикови часове, при която се разчита основно на два фактора – много хора и намалено внимание на служителите.

Клиенти искат да платят по електронен път със смартфона си. При използването на такова устройство и приемането на плащането от терминала, от системата се чува специфичен звук. Тарикатите предварително са записали този звук на своя телефон и го активират при доближаване до ПОС терминала. Чува се звук за потвърждение и вече се разчита, че в суматохата от много клиенти човекът на касата няма да изчака системата да пусне касова бележка.

През това време заредилият гориво измамник е напуснал бензиностанцията.








Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 30.05.2023 г.
Aнонимен
на 29.05.2023 г.
0
 
 
Не вярвам да е истина това. Те касиерите няма да си гледат екрана, ами чакат да чуят БИЙП. Тоя клиент няма да стигне и до вратата за излизане. И каква е разликата с обикновеният измамник, който зарежда и просто бяга? Че тука дори си влязъл и са те снимали камерите още по-хубаво.
Коментарите са на публикуващите ги. Burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Септември 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 49 49 24
novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Burgas24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Burgas24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: